We wrześniu br. ruszyła XI edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie realizowanego na terenie województwa łódzkiego w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.
Intencją konkursu jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym; propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania, a także integracja środowisk lokalnych na rzecz zagospodarowania czasu wolnego uczniom szkół podstawowych i kreowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie.
Po raz kolejny drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach włączyli się do konkursu. W eliminacjach szkolnych wychowawczynie klas II wytypowały dwóch uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym. Uczniami, którzy najlepiej napisali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ogólnego dzieci i w ruchu drogowym oraz najszybciej pokonali tor przeszkód są: Weronika Dobrowolska, kl. IIa oraz Jakub Dobrosz, kl. IIb.
Serdecznie gratulujemy
i życzymy powodzenia podczas zmagań na kolejnym etapie konkursu!
Opracowała: Magdalena Żukowska
W dniu 15 września 2016r odbyła się po raz kolejny Promienista Piesza Pielgrzymka Szkół do Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach, w której udział wzięli również uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach.
Pątnicy- 140 uczniów naszej szkoły (IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły- otrzymawszy kapłańskie błogosławieństwo z rąk księdza proboszcza Macieja Mroczkowskiego rozpoczęli swoje pielgrzymowanie. Spod szkoły wyruszyli o godz. 9.00, by następnie ok. godz. 11.00 wraz z pątnikami z innych szkół (z Lubani, Kłopoczyna, Trębaczewa, Chodnowa, Starej Wsi) wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej.
Mszę Świętą koncelebrowali: miejscowy proboszcz- ks. Zdzisław Madzio oraz proboszczowie z sąsiednich parafii: ks. Jarosław Orliński i ks. Cyprian Lewandowski.
W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii została przybliżona postać świętego Maksymiliana Marii Kolbego, świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej, oraz postacie tych świętych, których relikwie znajdują się w Szczuckiej świątyni.
Po zakończonej Mszy Świętej , odprawianej w intencji pielgrzymów, miejscowy proboszcz zaprosił wszystkich na obfity słodki poczęstunek i owocowy deser. Miejscowe parafianki z dużym zaangażowaniem i serdecznością służyły swoja pomocą.
Po posiłku pielgrzymi udali się na Szczucką Kalwarię oraz do Muzeum poświęconego pamięci Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Odwiedzili również przykościelny sklepik , gdzie zaopatrzyli się w liczne pamiątki.
Organizacją pielgrzymki zajęli się p. Maria Wiśniewska i p. Andrzej Kieszek.
Opiekę nad uczniami sprawowali : p. Ewa Kępka , p. Beata Szymczyk, p. Janusz Szymczyk, p. Wiesława Przybyłkiewicz, p. Radosław Kowalczyk, p. Agnieszka Tulin , p. Urszula Adamczyk, p. Milena Kramarz, p. Marcin Stolarek, p. Magda Wielec.
Opracowała Maria Wiśniewska
Uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Sadkowicach ostatni raz na szkolnej scenie
W wyjątkowy sposób młodzież klasy III gimnazjum pożegnała swoją szkołę – przygotowała i wystawiła program teatralny pt. „Przez czas z poezją i muzyką”, który wyreżyserowała Beata Pakuła. W dniu 3 lipca 2016 r. o godz. 19.00 w szkolnej sali gimnastycznej zaproszeni mieszkańcy gminy Sadkowice mieli możliwość obejrzenia godzinnego widowiska teatralnego. Gminę Sadkowice reprezentowała Pani Barbara Gąsiorowska. Rozbrzmiały słowa o tym, co w życiu młodego człowieka jest ważne, o tym, że nie zawsze jest łatwo, ale też o tym, że życie jest piękne i warto zrobić coś niezwykłego, by być zapamiętanym. Można było też znaleźć w nich receptę na dojrzewanie bez utraty dziecięcej wrażliwości. Tematyka taka nabiera w ostatnim czasie szczególnego znaczenia w każdym wymiarze.
Na scenie prezentowało się dwanaścioro uczniów w osobach: Marysia Jasińska, Natalia Zdzieszyńska, Natalia Mazurkiewicz, Natalia First, Marta Malinowska, Marysia Gut, Jola Cholewińska, Mateusz Biskupiak, Eryk Skrętowski, Adrian Rojecki, Kuba Albrecht, Patryk Klimaszewski. Ci młodzi ludzie „obrobili” interpretacyjnie wypowiadane kwestie poetyckie w sposób absolutnie profesjonalny, angażując swoje głębokie emocje. Na twarzach szkolnych aktorów widać było przeżycia. Gościł na nich uśmiech, radość, złość, żal, smutek i niepewność, „bo przyszłość niepewna”.
Wyjątkowy nastój zapewniła muzyka – instrumentalne utwory oraz tematyczne piosenki Michała Bajora, Jana Chojnackiego, Grzegorza Wilka nadały wypowiadanym na scenie kwestiom niezwykły wydźwięk. Wprowadziły oglądających w zadumę, pobudziły refleksje. Mogła nawet zakręcić się łza w oku. Było naprawdę klimatycznie.
Dekoracja, rekwizyty, stroje stworzyły interesującą scenografię. Domowy pokój z szafkami, łóżkiem, biurkiem z laptopem, kanapą, ławą i fotelami ustawionymi na dywanach stworzył poczucie realizmu, a dzięki przekraczaniu przez aktorów granic sceny podczas występu, oglądający mieli wrażenie uczestnictwa w widowisku. Tematem przewodnim tej szkolnej sztuki był czas, toteż w centralnym miejscu znajdował się duży ścienny zegar, który wybijał godziny ważnych życiowych czynności.
Wszystkie elementy widowiska stworzyły całość, która na pewno wpisze się na stałe w pamięć i aktorów, i widzów. To wzruszający i niecodzienny wieczór. Nagrodą dla występujących były gromkie brawa i wiele słów uznania, które padły z ust oglądających. Na zakończenie wieczoru przygotowany był przez dziewczęcą część aktorskiej obsady słodki poczęstunek dla przybyłych gości. Rodzice uczniów klasy III i oni sami mogli przy soku i ciasteczku podelektować się pochwałami.
To był naprawdę wspaniały program. Ważny dla występujących, ale i dla oglądających. W rolach głównych przedstawienia wystąpiła współczesna młodzież, która pokazała rówieśnikom, że można posługiwać się pięknym słowem, że śmiech nie musi być wywoływany wiązanką niecenzuralnych wyrazów, a rozwój duchowy jest jedną z największych wartości.
Opracowała Beata Pakuła
Na zdjęciu od lewej strony: Natalia Zdzieszyńska, Marysia Jasińska, Jola Cholewińska, Natalia First, Jakub Albrecht, Patryk Klimaszewski, Adrian Rojecki, pani Beata Pakuła, Eryk Skrętowski, Natalia Mazurkiewicz, Marta Malinowska, Marysia Gut, Mateusz Biskupiak.
*** *** ***
Zdjęcia ze spektaklu otrzymane dzięki uprzejmości Pani Ani Kraćkowskiej z „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy”.
W piątek 24 czerwca 2016 r. o godzinie 900 zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek wzywający uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016.
Dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski wraz z wychowawcami klas wręczył uczniom nagrody książkowe za celujące, bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, 100% frekwencję, czytelnictwo, godne reprezentowanie barw szkoły podczas zawodów sportowych (piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka; szachy), a także za działalność w Samorządzie Uczniowskim. Rada Rodziców była fundatorem nagród książkowych dla uczniów. Nagrody za czytelnictwo wręczyła również kierownik Biblioteki Publicznej w Sadkowicach pani Jadwiga Mleczarek oraz wójt gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska. Pani Karolina Kowalska wręczyła również nagrody dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach.
Nagrody Wójta Gminy Sadkowice otrzymali:
NAJLEPSZA UCZENNICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
PAULINA CZERWIŃSKA, kl. Vb
oraz
NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM
JOLANTA CHOLEWIŃSKA, kl. III gim
i
ERYK SKRĘTOWSKI, kl. III gim.
Natomiast pan dyrektor Marek Lewandowski wręczył Nagrodę Specjalną za całokształt działań podejmowanych na rzecz Zespołu Szkół w Sadkowicach MATEUSZOWI BISKUPIAKOWI z kl. III gim.
Radosnych, ciepłych i bezpiecznych wakacji życzyli uczniom wójt gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska, proboszcz parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczennników w Sadkowicach ks. Maciej Mroczkowski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klasopracowni, gdzie z rąk wychowawców otrzymali upragnione świadectwa.
Opracowała Kamila Major
W dniu 21.06.2016r. uczniowie klasy II gimnazjum wraz z wychowawcą p. Radosławem Kowalczykiem i rodzicami wyruszyli na wspólny spływ kajakowy do Domaniewic.
Zainteresowanie było duże. Pogoda dopisała. Zabawa była przednia. Płynęliśmy około dwie godziny, podczas których o zmęczeniu nie było mowy, mimo iż trzeba było się trochę „nawiosłować”.
Humor dopisywał każdemu - nie zabrakło atrakcji oblewania się wodą, ale wszystko rzecz jasna działo się z rozwagą i umiarem. Nikt nie obrażał się za małe psikusy, każdy był szczęśliwy, że zbliża się już upragniony koniec roku szkolnego. Spływ zakończyliśmy wspólnym grillowaniem.
Mile spędzony czas był zasługą organizatorów, tj. wychowawcy i rodziców uczniów, którzy chcieli spędzić ten czas w tak przyjemnej atmosferze.
Opracował: Radosław Kowalczyk