W dniu 24 czerwca już po raz kolejny odbył się w bibliotece szkolnej kiermasz podręczników używanych. Uczniowie mieli możliwość odkupić podręczniki od starszych kolegów, podarować podręczniki lub się nimi wymienić. W kiermaszu wzięli udział uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.
Kiermasz zorganizowały panie Urszula Adamczyk i Renata Ekiel.
Opracowała Urszula Adamczyk
Dnia 23 czerwca 2014 r. dzieci z klasy Ib wraz ze swoimi rodzicami wybrały się do leśniczówki w Stolnikach, gdzie na łonie natury świętowały Dzień Taty. To rodzinne spotkanie z przyrodą rozpoczęło się spacerem po lesie, podczas którego prowadzono obserwacje przyrodnicze w naturalnym środowisku. Pod kierunkiem leśniczego pana W. Kowalskiego uczestnicy zajęć w terenie rozpoznawali i nazywali rośliny, zwierzęta leśne i łąkowe, poznawali pozytywny i negatywny wpływ człowieka na las oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w lesie. Dzieci dowiedziały się jak chronić las. Nie zabrakło również rozrywki i wesołej zabawy. Wszyscy uczestniczyli w rozgrywkach w dwa ognie, Tatusiowie rozegrali mecz w piłkę nożną z synami, a mamusie doskonale bawiły się podczas gry w siatkówkę. Dzieci nie zapomniały o życzeniach i gorących uściskach dla tych, którzy troszczą się o nich na co dzień. Tatusiowie przygotowali pyszne jedzenie z grilla, a mamusie zadbały o sałatki, desery i owoce. W miłej i sympatycznej atmosferze szybko minął czas rodzinnego pikniku.
Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Halina Tokarska i Maria Wiśniewska.
Opracowała Halina Tokarska
Dnia 23 czerwca 2014 r. dzieci z klasy Ia wraz ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Taty i Mamy. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Deklamowały, że Tatusiowie to „olbrzymy trzymający na swoich barkach dom” zaś Mamusie to „wspaniałe poetki i pisarki ich marzeń i snów”. Gorącymi uściskami i życzeniami podziękowały Rodzicom za ich troskę i miłość. Wspólnie przy słodkim poczęstunku i w serdecznej atmosferze szybko upłynął czas. O ten świąteczny nastrój zadbała pani Anna Majewska.
W dniu 11 czerwca 2014r. uczniowie klasy II wraz ze swoimi rodzicami oraz nieliczni uczniowie klasy V wyruszyli na wycieczkowo – pielgrzymkowy szlak. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie, gdzie zapoznali się z historią sanktuarium. Poznali historię jego założyciela, zwiedzili muzeum o. Maksymiliana Marii Kolbe, obejrzeli Panoramę Tysiąclecia Polski oraz wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej. W Niepokalanowie znajduje się również Muzeum Pożarnictwa. Tam uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z historią trudnego i odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód strażaka. Mogli oglądać zabytkowe pojazdy z tej branży oraz pojazdy papieskie, z których korzystał święty papież Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek do Polski.
Kolejnym odwiedzonym miejscem pielgrzymkowym było Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w Szymanowie. Następnie Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedzniewicach i kompleks parkowo-pałacowy w Guzowie. W każdym odwiedzonym miejscu uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z jego historią i obecną funkcją. Mogli podziwiać piękno architektoniczne i odpocząć w cieniu przepięknych kompleksów ogrodowo- parkowych.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki udali się do Kurdwanowa, gdzie zwiedzili zabytkowy, odrestaurowany, drewniany kościół (na zdjęciu) i poznali jego historię. Dzięki gościnności obecnego i staraniom byłego proboszcza (ks. Macieja Mroczkowskiego) oraz serdeczności parafian w budynkach świetlicy parafialnej odbył się Piknik Rodzinny. Suto zastawione stoły, czekały już na uczestników wycieczki. Po degustacji można było korzystać z parafialnego boiska by stracić zbędne kilogramy. Dla mniej zaawansowanych sportowo pozostały ścieżki spacerowe.
Organizatorami i jednocześnie opiekunami wycieczki była p. Maria Wiśniewska i p. Wiesława Przybyłkiewicz. Wycieczkę uświetnił swoją obecnością obecny proboszcz parafii Sadkowice ks. Maciej Mroczkowski.
Opracowała Maria Wiśniewska
W dniach 12-13 czerwca 2014 roku uczniowie klas VI, Va i Vb uczestniczyli w wycieczce na Pojezierze Brodnickie.
Pierwszego dnia w Brodnicy w „Grodzie Foluszek” uczniowie uczestniczyli w edukacji historycznej prowadzonej przez Bractwo Rycerskie Zamku Brodnickiego. W ramach zajęć uczniowie słuchali legend i opowieści rycerskich, wykonywali zadania terenowe w lesie, poszukiwali zakopanego skarbu, strzelali z łuku, mełli zboże w żarnach i piekli podpłomyki, a także pracowali w kuźni. Na zakończenie odbyło się ognisko oraz rozdanie nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów.
Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz uczestniczyli w warsztatach piśmiennictwa, podczas których pisali gęsim piórem, poznali historię powstania pergaminu i papieru, własnoręcznie drukowali na XIX-wiecznej prasie drukarskiej certyfikaty pobytu w muzeum oraz czerpali swoją kartkę papieru. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie zamku w Golubiu – Dobrzyniu oraz ognisko na podzamczu.
Wycieczkę zorganizowały panie Beata Szymczyk, Halina Tokarska oraz Ewa Kępka.
Opracowała Beata Szymczyk