„Cud się spełnił”
20 grudnia uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach obchodzili Wigilię Szkolną, którą rozpoczął przemówieniem dyrektor Marek Lewandowski. Podkreślił, że „okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, czas refleksji, spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemniej troski i miłości. To w te dni zapatrzeni w Postać Dzieciątka obecnego w uśmiechniętych twarzach naszych bliskich, odkrywamy sens życia”. Jak co roku nie mogło zabraknąć jasełek. Tym razem uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny pt.: „Cud się spełnił”. Spektakl składał się z dwóch części: w pierwszej młodzi aktorzy w ironiczny sposób ukazali przedświąteczną gorączkę oraz stosunek diabłów i aniołów do nieco komicznego zachowania ludzi, z kolei druga- tradycyjna- przedstawiała okoliczności przyjścia na świat Zbawiciela. Całość uświetnił występ chóru „Nadzieja” oraz młodej wokalistki Wiktorii Woźniak, która zaparła dech w piersiach słuchaczy wykonaniem pastorałki „Maleńka Miłość”. Wielogodzinne próby, które odbywały się pod czujnym okiem pani Agnieszki Tulin podczas zajęć koła teatralno - artystycznego realizowanego w ramach projektu „Dużo wiem - więcej mogę, świadomy wybór drogi edukacyjno- zawodowej” i trud włożony w przygotowanie uroczystości został nagrodzony gromkimi brawami i zachwytem publiczności.
Po obejrzeniu przedstawienia głos zabrał Wójt Gminy Sadkowice Leszek Jankowski, składając zebranym najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Kilka słów od siebie dodał także ks. Brunon Dąbrowski dziękując uczniom za przygotowanie występu mimo tak licznych obowiązków szkolnych.
Oprócz wójta gminy i proboszcza nie zabrakło: Sekretarz Gminy Sadkowice- Katarzyny Ciołak, przedstawicieli Rady Gminy Sadkowice, przedstawicieli Rady Rodziców Zespołu Szkół w Sadkowicach, dyrektora Banku Spódzielczego Ziemi Łowickiej Oddział w Sadkowicach - Urszuli Wieczorek, dyrektora Banku Spółdzielczegow Białej Rawskiej Oddział w Sadkowicach - Wacławy Majewskiej, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sadkowicach - Urszuli Michalak. Przybyli także nauczyciele emeryci. Po części artystycznej zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe karty z życzeniami wykonane własnoręcznie przez dzieci i zostali skierowani na poczęstunek do szkolnej jadalni. Wszyscy organizatorzy bez chwili namysłu zgodnie stwierdzili, że warto było poświęcić czas na przygotowanie tak niezwykłej uroczystości.
Więcej zdjęć w galerii.
,,BEZ TEJ MIŁOŚCI NIE MOŻNA ŻYĆ..."
29 listopada obchodziliśmy 66 rocznicę bitwy Oddziału Leśnego ,,Dzik” Armii Krajowej z okupantem hitlerowskim. W tym roku uroczystości zostały podzielone na dwa dni. W niedziele rozpoczęła je Msza św. w kościele Parafialnym p.w. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, po mszy mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych ruszyli pod pomnik upamiętniający partyzantów poległych w Nowych Szwejkach gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
Druga część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół w Sadkowicach, uczniowie wierszem i piosenką oddali hołd żołnierzom Oddziału Leśnego ,,Dzik”. Uczniowski występ został nagrodzony gromkimi brawami. Montaż słowno – muzyczny zatytułowany ,,Bez tej miłości nie można żyć...” został przygotowany pod okiem pani Agnieszki Tulin i pana Radosława Kowalczyka.
Za wspaniały występ podziękował młodzieży ks. Brunon Dąbrowski mówiąc – ,,Jak nikt tu z obecnych jestem świadkiem tego, co dzisiaj przeżywamy. Pamiętam jak dziś powstanie w Warszawie i wypędzanie ze stolicy....”.
Na koniec występu swoje podziękowanie dla młodzieży i nauczycieli wyraził wójt gminy Leszek Jankowski takimi o to słowami: ,,W tym spektaklu przedstawiliście to, o czym marzyły pokolenia Polaków i o co walczyli Polacy przez lata zaborów i okupacji... - Polsko, obyś nigdy nie została we krwi skąpana.”
Więcej zdjęć w galerii.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś – najmilsza zabawka świata, przyjaciel dzieci i tych nieco starszych. W naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia został połączony z akcją ,,Cała Polska czyta dzieciom”.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Nasze przedszkolaki bardzo uroczyście obchodziły święto najmilszej zabawki przyjaciela i niezastąpionej przytulanki. Cały tydzień był poświęcony Pluszowemu Misiaczkowi. Poznały historię pierwszego pluszowego misia ,,Garść misiowych faktów”. Uczestniczyły w prezentacji multimedialnej ,,Najsłynniejsze misie świata”, przygotowanej w bibliotece szkolnej przez panią R. Ekiel. Uczyły się i bawiły przy piosenkach o tematyce ,,misiowej” razem ze swoja pluszową zabawką. Wykonały prace plastyczne pt: ,,Mój ulubiony miś” oraz wspólnie z nauczycielkami przygotowały wystawę tych prac. Oglądały filmy o misiach, miśkach i misiaczkach. Słuchały fragmentów książek o misiach czytanych przez uczniów klas starszych, pedagoga, panią bibliotekarkę, nauczyciela.
Dzień 25 listopada to bardzo miłe, sympatyczne święto kojarzące się z dzieciństwem, ciepłem, miękką i puchata przytulanka. I takie było w naszej szkole.
S T O L A T M I S I U ! ! !
Więcej zdjęć w galerii.
ŻYCIE I KULTURA W
ŚREDNIOWIECZU
15 listopada 2010 roku odbyło się widowisko pt: ,,Życie i Kultura w Średniowieczu” prezentowane przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto.
Grupa Artystyczna wszystkich zgromadzonych widzów zaprosiła w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie, a ich głowy stroiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty. Kiedy to każdy rycerz służył pomocą i bronił damy swego serca.
Artyści dokonali przeglądu rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, mówili o modzie i obyczajach średniowiecza. Opowiadali interesujące legendy i opowieści. Zaprezentowali zapierające dech w piersiach pojedynki, w których do udziału zaprosili naszych uczniów i nauczycieli.
Ten 90 minutowy pokaz był dużym przeżyciem, które na długi czas zostanie w pamięci każdego widza.
Więcej zdjęć w galerii.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
9 listopada 2010roku w naszym Zespole Szkól odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie uczcili tę uroczystość piosenką i wierszem. Przygotowali ją, pod czujnym okiem pana Andrzeja Kieszka i pana Grzegorza Antkowiaka. Była to wyjątkowa lekcja historii, uświadomiła uczniom rolę wartości w życiu całego narodu, a także kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń.
Więcej zdjęć w galerii.