Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 4 grudnia 2023 r. Do końca roku szkolnego: 201 dni.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z młodszych klas spędziły w bibliotece szkolnej.

Skąd się wzięło to sympatyczne święto?  Otóż prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu nie pozwolił zabić małego niedźwiadka. Wydarzenie to rysownik uwiecznił na rysunku i umieścił w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris  Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Polecił swojej żonie uszyć kilka misiów, żeby zobaczyć jak się będą sprzedawały. Sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się więc z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę „narodzin” pierwszego misia i jest obchodzony 25 listopada. Tę historię prowadzące przypomniały dzieciom, gdy te przyszły do biblioteki szkolnej ze swoimi pluszowymi misiami. Każde dziecko zaprezentowało swojego pluszowego misia. Z wypowiedzi dzieci wynikało, że misie pocieszają, gdy jest im smutno i źle, łagodzą lęk przed samotnością. Dzieci rozpoznawały na ilustracjach najsłynniejsze misie świata i rozwiązywały zagadki. Najwięcej emocji i radości wzbudziło pokonywanie przeszkód oczywiście razem z pluszakami. Na koniec kolorowały duże puzzle przedstawiające misie i je układały.

Zabawy i gry przygotowały i prowadziły Renata Ekiel i Anna Michalak.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-11-29 11:13:18

P r z e r w a 
na
c z y t a n i e

W dniu 21 października uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach  po raz drugi przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Czytano na korytarzach szkolnych, w klasach i sali gimnastycznej. W bibliotece szkolnej uczniowie czytali w kąciku czytelniczym. Wychowawcy przedszkola czytali dzieciom w swoich klasach.

Akcja Przerwa na czytanie miała na celu promocję czytelnictwa, zachęcenia sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Priorytetem było pobicie zeszłorocznego rekordu akcji, w której wzięło udział 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.

 

Akcje w Zespole Szkół w Sadkowicach zorganizowały Renata Ekiel i Anna Michalak

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-11-08 14:38:31

 

NOC BIBLIOTEK 2023

 

ABSURD NIE CZYTAĆ - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek zorganizowana wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną.

Noc bibliotek to ogólnopolska wieczorno –nocna akcja, która w niekwestionowany sposób promuje czytanie oraz odwiedzanie bibliotek i szkoły o nietypowych godzinach. Impreza zorganizowana została wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkowicach. Udało się przeprowadzić kilka akcji:

 Biesiada czytelnicza. Tradycyjnie uczniowie rozmawiali  o czytaniu i przedstawiali książki, które przeczytały w ostatnim czasie. Przyniosły również swoje ulubione książki i zaprezentowali je rówieśnikom, nauczycielom i rodzicom.

Teraz Fredro. Z okazji roku Aleksandra Fredry starsza młodzież przeczytała na głosy fragment Zemsty Aleksandra Fredy, a następnie wszyscy wspólnie przeczytali wiersz Paweł i Gaweł  metodą wrażeniową.

KtóraRzepka” smaczniejsza? – rosyjska czy polska lekcja otwarta dla uczniów przeprowadzona przez panią Urszulę Adamczyk. Lekcje zapoczątkowało wspólne czytanie wiersza Rzepka J. Tuwima. Następnie pani Adamczyk zapoznała uczestników z podstawowymi wyrazami ułatwiającymi zrozumienie rosyjskiego filmu animowanego opartego na wierszu Rzepka.

Uczniowie rozwiązywali też zadania dotyczących obu wersji utworu z wykorzystaniem platformy Wordwall. Dużo emocji wzbudziły gry i zabawy ruchowe zakończone wręczeniem nagród za udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

 „Szukanie skarbów Nocy Bibliotek”- czytelnicza gra terenowa. Jest to atrakcyjna metoda popularyzująca czytanie poprzez zabawę. Gra dzięki swojej nowoczesnej formule, wzbudziła duże zaangażowanie uczestników.

Dzieci podzielone na 8 grup bardzo sprawnie i z entuzjazmem rozwiązywały różne szyfry i  zagadki literackie. Znalazły wszystkie  skrzyneczki ze skarbami Nocy Bibliotek. Skarbami były zakładki i naklejki z logo akcji, i słodycze. Gry terenowe przygotowały bibliotekarki Renata Ekiel i Gabriela Stępniak.

Noc talentów. Na zakończenie chętni uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z zainteresowaniem i podziwem dla ich talentu przysłuchiwali się im przybywający po dzieci rodzice, a także opiekunowie.

 

Dziećmi opiekowali się Renata Ekiel, Gabriela Stępniak, Sławomir Ekiel, Urszula Adamczyk i Dorota Olborska.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-10-16 12:35:05

Narodowe Czytanie 2023

11 września 2023 r. starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 12-tej edycji akcji Narodowe Czytanie, która odbywała się pod patronat honorowym Pary Prezydenckiej RP.

Tegoroczna edycja poświęcona była lekturze powieści
"Nad Niemnem"
Elizy Orzeszkowej.

  


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-09-11 11:21:14

Podsumowanie czytelnictwa 2022/2023

W dniu 22.06.2023 r na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący  działalność biblioteki szkolnej i czytelnictwo w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe za czytelnictwo oraz dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie  ogólnopolskim Wielka Liga Czytelników.

1.     Nagrody za wzorowe czytelnictwo:

Wiktoria Chylak –kl.Ia

Ola Krakowiak – kl.Ia

Marcelina Czerwińska –kl.Ia

Mikołaj Czerwiński-kl Ib

Anna Gwiazdowicz-kl Ib

Natalia Dośpiał-kl IIa

Maja Skoneczna -kl IIb

Barbara Olborska-kl IIIb

Gabriela Kozera-kl. IIIb

Amelia Misztal –kl. IIIb

Gabriel Olborski –kl.VI

 

Nagrody za Konkurs Wielka Liga Czytelników

2.     Dyplomy Znakomitego Czytelnika

Wiktoria Chylak-kl.Ia

Ola Krakowiak-kl.Ia

Nikola Gruszczyńska-kl. IIa

Eliza Gruszczyńska- kl.IIa

Wiktor Krakowiak- kl.lIIa

Amelia Michalak-kl.IIIa

Hanna Biernacka-kl.IIIa

Wiktoria Chylak-kl.IIIa

Natalia Góralczyk-kl.IIIa

Amelia Chylak –kl. IIIa

Dawid Pietrzak-kl.IIIa

Hanna Radecka kl. IIIa

Gabriela Kozera kl. IIIb

  

Dyplomy i nagrody za I Wicemistrza Powiatu w kategorii klas I-III

Barbara Olborska

Wiktoria Bajerska

Amelia Misztal

Dyplomy i nagrody za Mistrza Powiatu w kategorii klas IV-VI

Gabriel Olborski

Maja Wojtczak

Patrycja Marciniak

Dyplomy i nagrody za Mistrza województwa w kategorii klas IV-VI

Maja Wojtczak

Patrycja Marciniak

 

Bibliotekarz szkolny Renata Ekiel życzyła wszystkim dzieciom i dorosłym spokojnych, wesołych i zaczytanych wakacji.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-06-29 18:19:11
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.