Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 4 lipca 2022 r. Przerwa wakacyjna.
Kochani Uczniowie, pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego!

Podsumowanie czytelnictwa 2021/2022

W dniu 23.06.2022r. na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący działalność biblioteki szkolnej i czytelnictwo w roku szkolnym 2021/2022. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną z akcji czytelniczych. Prezentowane były zdjęcia wzorowych czytelników i uczestników konkursu Biblioteczny Kalendarz Adwentowy. Zaprezentowani uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Za wzorowe czytelnictwo:

Natalia Dośpiał -kl. Ia

Kaja Misztal- kl. Ia

Filip Dąbrowski- kl. Ia

Kacper Gos- kl. Ia

Dominika Kwiatkowska- kl. Ib

Barbara Olborska- kl. IIb

Klaudia Kaczuba- kl. IIIb

Gabriel Olborski- kl. V

Za konkurs Biblioteczny Kalendarz Adwentowy:

I miejsce-Michał Zabrzuch –kl.IIIa

II miejsce-Julia Różańska- kl. IIIa

III miejsce-Wojciech Karpiński- kl.IIIa

Za uczestnictwo w konkursie: Karolina Bąkiewicz- kl.IIIa, Roksana Kozłowska- kl.IIIa, Kacper Jarmundowicz-  kl.IIIa, Karolina Kowalska- kl. IIIa, Natalia Czerwińska- kl. IIa, Zofia Czerwińska- kl. IIIa, Ilona Stępniak – kl. IIIa, Hanna Pluta – kl. IIIa, Hanna Szczepańska –kl.IIIa.

Najbardziej zaczytanymi klasami w roku szkolnym 2021/2022 były:

1 miejsce- kl. Ia

2.miejsce- kl. IIIb

3.miejce kl. IIb

Bibliotekarka Renata Ekiel życzyła wszystkim zgromadzonym spokojnych, wesołych i zaczytanych wakacji.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-06-27 13:44:58

Podróż do krainy zagadek
przedstawienie

 

Dnia 19.05.2022 r. najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach odwiedzili aktorzy studia artystycznego Akadia z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt. Podróż do krainy zagadek.

Bohaterką sztuki była niegrzeczna dziewczynka Zosia, która nie lubiła książek. Jej marzeniem było dostać na urodziny laptopa. Była bardzo rozczarowana i zła, gdy dostała książkę. Za karę znalazła się w Krainie zagadek, z której mogła wrócić pod warunkiem, że rozwiąże otrzymane zagadki. Po wielu perypetiach dziewczynka zmieniła zachowanie i doceniła książki. Przekonała się, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i mogą być skarbnicą wiedzy o Polsce i świecie.

Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w przygodach Zosi i aktywnie pomagały bohaterce czarować i rozwiązywać zagadki. Obiecały też, że będą szanować książki.

Spektakl zawierał treści edukacyjne. W ciekawy i zabawny sposób promował czytelnictwo. Zwracał uwagę, iż czytanie książek znacznie poszerza wiedzę, co w przyszłości pozwoli osiągnąć wymarzony cel.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-05-24 21:30:47

Tydzień bibliotek

Biblioteka – Świat w jednym miejscu. Pod takim hasłem uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach obchodzili XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwający 8-15 maja. Jest to program promocji bibliotek i czytelnictwa. Ma on na celu zainteresowanie książką dzieci i młodzież.

Udało się przeprowadzić kilka akcji:

Głośne czytanie

Dzieci i młodzież czytały głośno fragmenty wybranych przez siebie podczas losowania książek w klasach i bibliotece. Starsza młodzież czytała też młodszym dzieciom.

Drzewo czytelnicze

Uczniowie przybywający do biblioteki pisali na kolorowych kartkach z szablonami książek odpowiedzi na pytania Lubię bibliotekę bo…., oraz Co czytamy. Umieszczały je później na drzewie czytelniczym.

Wielkie zakładki do książek

Starsze dzieci wykonywały w grupach duże zakładki do książek, na których promowały swoje ulubione książki i czytelnictwo. Ilustracje odnosiły się do hasła Tygodnia Bibliotek. Zakładki te można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

Gry i zabawy czytelnicze

Przez tydzień uczniowie grali w gry czytelnicze tj. Literackie Bingo, Kalambury, Skrzynia skarbów. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy, malowali kolorowanki i uzupełniali karty pracy.

Bardzo dużo radości sprawiły dzieciom gry czytelnicze udostępnione na tablicy interaktywnej na platformie Wordwall.

Zajęcia z zastosowaniem elementów czytania wrażeniowego.

Jest to innowacyjny model czytania. Według autorki, Małgorzaty Swędowskiej,  czytanie polega na zbudowaniu takiego klimatu literackiego, by słowo drukowane przeplatało się z zabawą i niespodziankami poznawczymi.

Ekstraklasa czyta

Uczniowie mieli okazję obejrzeć i wysłuchać rozmów o czytelnictwie z wybranymi znanymi sportowcami.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-05-24 20:48:53

AKCJA ŻONKILE

Uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach po raz 2 wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W ten sposób upamiętniły 78 rocznicę powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943. Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło ,,Łączy nas pamięć’’, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności oraz potrzebę dialogu ponad podziałami.

Dzieci w przystępny dla nich sposób, zapoznały się z historią tego wydarzenia. Wykorzystane tu były filmy i materiały edukacyjne, przysłane przez Muzeum Polin, dostosowane do każdego wieku uczniów. Zajęcia przeprowadzała Renata Ekiel i Radosław Kowalczyk z pomocą wychowawców klas. Starsi uczniowie wykonywali również z papieru żółte żonkile pod kierunkiem pani Ewy Kępki i Mileny Kramarz. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, gdyż w rocznicę powstania ocaleni ludzie przychodzili pod Pomnik Bohaterów Getta z takimi kwiatami.

Szkoła otrzymała podziękowania od organizatorów akcji muzeum Poli.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-05-09 09:32:08

 W dniu 4 maja 2022 roku w  Zespole Szkół w Sadkowicach odbyło się VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem: Pokój Temu Domowi.  Biblia to dzieło wszech czasów. Przez wieki stanowiła inspirację dla malarzy, artystów i twórców literatury. Biblia zawiera uniwersalne symbole, motywy i wzorce osobowe, których sens można odczytywać w każdej epoce. Jest wspaniałym zabytkiem kultury, nieustannym źródłem badań językoznawców, kulturoznawców czy literaturoznawców. Według ministra edukacji i nauki, "Pismo Święte to także zbiór uniwersalnych zasad moralnych i etycznych, które powinny być obecne w życiu każdego człowieka, także niewierzącego czy wyznającego inną religię".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-01/narodowe-czytanie-pisma-swietego-przemyslaw-czarnek-zbior-zasad-moralnych-i-etycznych/łem: ,, Pokój Temu Domowi". W tym roku czytano fragmenty Ewangelii wg św. Łukasza.


autor informacji: Marek Lewandowski
data publikacji: 2022-05-01 17:23:55
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.