Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 15 kwietnia 2021 r. Do końca roku szkolnego: 72 dni.
Justyna Ozimkowska z klasy IV laureatką konkursu „Zima w sadzie, na plantacji i w ogrodzie” zorganizowanym przez GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Gdańsku. III miejsce zajął: Piotr Bińkowski. Więcej w zakładce - osiągnięcia.

ŚWIĄTECZNE PUDEŁKA

 

Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Sadkowicach ze swoją wychowawczynią p. Dorotą Olborską wybrały się do biblioteki szkolnej. Wysłuchały fragmentu książki Zofii Staneckiej pt. Basia i Boże Narodzenie i wykonywały ilustracje do książki. Bardzo im się to podobało, gdyż materiał był raczej niecodzienny i oryginalny. Różne elementy wycinały z kolorowych papierów i przyklejały na tekturowych pudełkach. Przez dwa dni szare pudełka zamieniły się w kolorowe pełne Mikołajów, choinek i bałwanków i domków symbolizujących rodzinę. Spoglądając na te barwne pudełka można domyśleć się też marzeń o prezencie pod choinkę. Na koniec zrobiły sobie z pudełkami zdjęcia, obejrzały książki dla dzieci i dobrych humorach pomaszerowały na obiad. Wystawę świątecznych barwnych pudełek można obejrzeć się w bibliotece szkolnej.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-01-22 20:30:52

Dni Pluszowego Misia
w bibliotece szkolnej

W dniach 25-27 listopada w przedszkolaki z Sadkowic obchodziły Dni Pluszowego Misia. Według legendy 25 listopada 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania kazał uwolnić małego niedźwiadka. Ilustrację z tego zdarzenia umieszczono w gazecie, producent zabawek uszył pierwszego pluszowego misia. W 2002 roku w stulecie polowania dzień 25 listopad został ustanowiony jako Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   Wszystkie sale przedszkolne i biblioteka szkolna zostały udekorowane. W tym roku, ze względu na pandemię, dzieci nie mogły przynieść swoich ulubionych misiów. Bardzo chętnie więc opowiadały o przywiązaniu do swoich pluszowych przyjaciół. Z tych zwierzeń  wynika, że są one ich nieodłącznymi towarzyszami, powierzają im radości i smutki. Najczęściej także zasypiają w ich towarzystwie.

 

Przedszkolaki obejrzały też prezentacje multimedialne z historią pluszowego misia. Dowiedziały się też skąd pochodzą i co lubią znane misie. Najwięcej radości sprawiły dzieciom misiowe gry multimedialne udostępnione na tablicy interaktywnej. Gry multimedialne zostały wysłane również dzieciom z klasy I-III przez portal Librus.

 Lekcję o pluszowych misiach przeprowadziły praktykantka pani Alina Bińkowska i wychowawczyni grupy 0b pani Dorota Olborska. Dzieci poprzez zabawę uczyły się, rozwiązywały różne zagadki i zadania, śpiewały oraz tańczyły.

27 listopada najmłodsze grupy przedszkolne razem ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę szkolną. Grały tam w dużą grę planszową ,,W misiowej krainie” wykonaną przez ich starszych kolegów. Uczniowie opracowali również pytania i zdania, z którymi musiały zmierzyć się maluchy. Bardzo podobało im się rzucanie dużą kostką i poruszanie się dużymi pionkami. Dzieci układały również z figur geometrycznych misia Kółeczko, Kwadraciaka, Trójkaciaka oraz misia Prostokątniaka. Bardzo przydała się tu umiejętność pracy w grupie. Gry multimedialne i inne materiały udostępniła Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej w ramach współpracy i wspomagania szkół i bibliotek. Przez trzy Dni Pluszowego Misia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Najpiękniej wykonane prace znajdą się na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-12-03 11:11:21

NOC BIBLIOTEK

 

W dn. 10.10.2020 w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyła się VI Ogólnopolska Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska wieczorowo-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki. Hasłem  tegorocznej nocy było Klimat na czytanie. Impreza zorganizowana została wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną.

Dzieci i młodzież brały udział w przygotowanych przez bibliotekarki Renatę Ekiel i Gabrielę Stępniak grach i zabawach czytelniczych. W tym roku były to:

- Baśniowe  zadania

-Literackie bingo

-Krzyżówki, wykreślanki

-Kości opowieści

-Jakim bohaterem jestem?    

 

 Za dobre odpowiedzi i dobrze wykonane zadania uczniowie dostawali długopisy i cukierki. Wszyscy uczestnicy tj. dzieci, nauczyciele i rodzice otrzymali również naklejki z ekslibrisem Nocy Bibliotek, które wraz z plakatami zostały przysłane przez organizatora Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Z powodu pandemii koronawirusa impreza trwała krócej niż zazwyczaj i była ograniczona ilością uczestników.

Dziećmi opiekowali się: Renata Ekiel, Sławomir Ekiel, Kamila Major, Halina Pruszczyk.   

Opracowała Renata Ekiel   


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-10-12 13:36:23

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Konkurs w czasach zarazy zakończył się

III etap-test finałowy o mistrzostwa powiatu rozpoczął się  28 maja i  był pisany zdalnie przez 45 minut.

Test  pisany przez finalistów indywidualnie był bardzo szczegółowy. Nasi reprezentanci uzyskali następujące tytuły:

W grupie klas I-IV

1. Gabriel Olborski kl. IIIb -  I Wicemistrz Powiatu

2. Gabriela Madejska kl. IIa - I Wicemistrz Powiatu

3.Wojciech Wojtaś kl. III a – Dyplom Uczestnika

W grupie klas V-VIII

1. Elwira Górecka -kl. VIb - Mistrz Powiatu

2. Julia Kowalczyk- kl. VIb - Mistrz Powiatu

3. Maja Marciniak- Kl.VIb - I Wicemistrz Powiatu

Dzieci młodsze musiały się wykazać szczegółową znajomością książki D. Wieczorkiewicza Hulajnogą przez smoczą wyspę.

 Starsze koleżanki pisały test z książki A. Kasprzak Wiłka smocza dziewczynka.

Test  pisany był przez finalistów indywidualnie.

Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i wytrwałość i życzymy powodzenia w konkursie na drugi rok szkolny.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-06-09 21:46:06

 WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Konkurs w czasach zarazy

Uczniowie z Zespołu szkół w Sadkowicach biorą udział w konkursie nawet podczas epidemii koronawirusa. Dwa etapy już się zakończyły:

I etap szkolno- biblioteczny

Polegał na  Indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych w dwóch kategoriach wiekowych I-IV i V-VIII  Uczestnicy etapu szkolnego zdobywali sprawności poprzez czytanie 10 dowolnych książek z listy konkursowej i rozwiązywali do nich testy odbieranych z biblioteki szkolnej .Testy rozwiązywały w domu.

II etap kwalifikacyjny.

 Uczniowie rozwiązywali testy z treści książek w poniedziałek 11 maja zdalnie na platformie testportal. Mistrzami szkoły zostali uczniowie z największą liczbą punktów.

W grupie klas I-IV

1.Gabriela Madejska- kl. IIa.

 2.Gabriel Olborski.- kl.IIIb

3.Wojciech Wojtaś.- kl IIIa

Dzieci  pisały testy z treści książki J. Bednarek Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

W grupie klas V-VIII

1.Elwira Górecka -kl. VIb

2. Julia Kowalczyk- kl. VIb

3.Maja Marciniak- Kl.VIb

Uczennice pisały testy z treści książki H. Ożogowskiej Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek

III etap-test finałowy o mistrzostwa powiatu rozpocznie się  28 maja i prawdopodobnie będzie pisany zdalnie przez 45 minut. Dzieci młodsze muszą się wykazać szczegółową znajomością książki D. Wieczorkiewicza Hulajnogą przez smoczą wyspę. Starsze koleżanki będą pisać test z książki A. Kasprzak Wiłka -smocza dziewczynka.

Test będzie pisany przez finalistów indywidualnie.

Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i wytrwałość i życzymy szczęścia w teście finałowym.

Opracowała Renata Ekiel 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-05-12 19:22:49
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.