Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024 r. Do końca roku szkolnego: 8 dni.

Konkurs „Czytamy z puzzlami"


Konkurs "Czytamy z puzzlami" był skierowany dla dzieci z klas I-III w Sadkowicach. Zadanie konkursowe polegało na wypożyczeniu i czytaniu dowolnie wybranej pozycji z literatury dziecięcej. Za każdą wypożyczoną książkę, uczeń otrzymywał 1 puzzla, który zanosił do klasy do wspólnego pudełka z uładanką. Klasy, które zebrały wszystkie 120 elementów przychodziły z pudełkiem puzzli do biblioteki szkolnej, dostawały Dyplom Zaczytanej Klasy, a każde dziecko otrzymało małą książkę z serii "100 bajek mojego dzieciństwa". Oczywiście musiały najpierw ułożyć wszystkie puzzle. Jako pierwsze dyplomy otrzymały dzieci z klasy IIa, ale wszystkim klasom udało się zebrać wszystkie elemnenty i ukończyć konkurs.


Konkurs był przeprowadzony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem konkursu było rozwijanie aktywności czytelniczej i mobilizowanie uczniów do czytania.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-28 14:33:20

Tydzień bibliotek:
Biblioteka miejsce na czasie.

Pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach obchodzili Tydzień Biblioteki trwający w dniach 8-15 maja 2024 r. Święto to ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek. Mimo przypadającego egzaminu ośmioklasisty udało się zrealizować takie przedsięwzięcia jak:

 

1.    "Ogólnopolskie Wybory Książek” odbyłyby się 08.05.2024 r. Organizatorem było czasopismo „Biblioteka w szkole” , gdzie zostało wysłane sprawozdanie. Szczegółowe relacje znajdują się tutaj:

https://wyboryksiazek.pl/sprawozdanie/Zespol-Szkol-w-Sadkowicach/edca2d7a-ab8d-4210-b558-6ab3344d91ec

2.     ,,Zasłuchane przerwy”. Na przerwach chętni uczniowie mogli  posłuchać fragmentów książek odtwarzanych w bibliotece szkolnej, a także na świetlicy. Audiobooki zostały zakupione z funduszy pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Fragmentów książek będzie można posłuchać do końca maja.

  1.  Gry i zabawy czytelnicze.

 

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-27 15:04:34

Przemysław Jakóbczyk
i Zuza

SPOTKANIE AUTORSKIE

Przed feriami w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem. Jest on prezesem fundacji Akademii Samodzielności, organizuje zielone szkoły i obozy survivalowe dla młodzieży, a wolnym czasie pisze książki. Pisarz zaprezentował zgromadzonym uczniom i nauczycielom proces powstawania książki od pomysłu, do trafienia książki do rąk czytelnika. Mówił też skąd czerpie pomysły i inspirację. Wyjawił także, że pierwowzorem literackiej postaci jego książek jest jego córka Zuzia. Jak do tej pory napisał 3 książki z serii Księgi Samodzielności czyli Przygody Zuzy na bezludnej wyspie, Zuza w tarapatach oraz Zuza w krainie kangurów.

 Autor zaprezentował też triki survivalowe, opisane w Księdze samodzielności, które można w razie konieczności wykorzystać w niecodziennych warunkach Wszystkim podobał się ogrzewacz do rąk z puszki do napoju i świeczki, a także pułapka na ryby z plastikowej butelki i sznurka.

Po spotkaniu można było nabyć książki autora  i pozyskać jego autograf.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-02-02 18:39:36

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół  Szkół w Sadkowicach w roku szkolnym 2023/2024 realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione i wpisane książki, które uwzględniają potrzeby i zainteresowania uczniów w każdej grupie wiekowej.

Lista zakupionych książek:

pliki/LISTA KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2023.pdf

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-01-12 12:11:28

Mała książka - Wielki człowiek

W ramach kolejnej ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Sadkowicach otrzymali wyprawki czytelnicze sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład każdej wyprawki wchodzi: książka Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza, broszura Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem - poradnik dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania. Zawiera także zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Wyprawkom towarzyszyły również gry i zabawy z książką. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-12-08 12:26:12
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.