Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 4 grudnia 2023 r. Do końca roku szkolnego: 201 dni.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

 

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Sprzątanie Świata. W tym roku hasło akcji to – Sprzątanie świata łączy ludzi. Była to już 30 edycja ogólnopolskiej akcji. Nasi uczniowie posprzątali teren wokół szkoły oraz pas przydrożny przy lesie w Celinowie.

Opracowała Ewa Kępka


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-10-19 11:32:41

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

Dnia 4 października 2023 roku uczniowie klasy VIA Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą #Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów - Mateusza Morawieckiego. Ta proekologiczna akcja stanowi dzisiaj jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Kępki- nauczyciela przyrody i geografii oraz Magdaleny Żukowskiej – wychowawcy, nauczyciela wychowania fizycznego, udali się do pobliskiego lasu w miejscowości Celinów. To właśnie tam włożyli ogrom wysiłku sprzątając tak bardzo zanieczyszczony teren. Łącznie zebrali około 20 worków śmieci. Dzieci spisały się mistrzowsko czego dowodem są zamieszczone zdjęcia przedstawiające stan lasu przed i po akcji sprzątania. Wszyscy mamy nadzieję, że efekty pracy naszych uczniów utrzymają się na długo.

   

Opracowała Magdalena Żukowska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-10-13 12:35:14

Zbiórka dla schroniska zwierząt

W tym roku w naszej szkole podobnie  jak i w ubiegłych latach została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Tomaszowie Mazowieckim przez Panią Milenę Kramarz oraz uczniów klasy VIIIB. Celem tego przedsięwzięcia było wdrażanie dzieci z przedszkola i uczniów ze szkoły podstawowej do aktywnego udziału w zbiórce oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Po raz kolejny widzimy, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny rodzicom oraz  dzieciom z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za włączenie się do zbiórki. Dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk!

Opracowała Milena Kramarz


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-05-30 10:22:22

Świateczne zbiórki 2022

 

Tradycyjnie grudzień w Zespole Szkół w Sadkowicach jest  miesiącem świątecznych akcji organizowanych przez: szkolne Koło Caritas - I ty możesz zostać Św. Mikołajem oraz Samorząd Uczniowski: Paczka dla Kombatanta. Akcje polegały na zbiórce produktów żywnościowych, środków chemicznych, przyborów szkolnych i zakończyły się 19 grudnia. 

Zebrane towary pozwoliły przygotować: pięć paczek świątecznych dla rodzin związanych z naszym środowiskiem szkolnym, trzy paczki dla osób samotnych z naszej społeczności lokalnej oraz sześć paczek dla kombatantów.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas  - pani Maria Wiśniewska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego - pan Radosław Kowalczyk składają serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy postanowili wesprzeć akcje.

Opracowała Kamila Major


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-12-22 09:25:16

Challenge dla chorego Oskarka

#OskarChallenge
 
Szkoła Podstawowa w Sadkowicach została nominowana do akcji #OskarChallenge przez Szkołę Podstawową w Trębaczewie. Udział w akcji wzięli Nasi uczniowie z klas 6 i 7.
 
Link do naszego tańca: https://www.facebook.com/adam.ziemba.7/videos/5738724096223478
 
Do udziału nominujemy:
- Miejską Bibliotekę Publiczną w Rawie Mazowieckiej,
- Szkołę Podstawową w Kłopoczynie,
- Szkołę Podstawową nr 189 w Warszawie

Zasady #OskarChallenge - każdy nominowany powinien zatańczyć do wybranego przez siebie utworu oraz przekazać dowolną kwotę pieniędzy na konto fundacji ,,Taka akcja" dla Oskara Kozieła link do akcji poniżej: https://takaakcja.org.pl/dla-oskarka i wskazać następnych trzech nominowanych.

Pamiętajmy każda złotówka się liczy.

Nominowani mają 10 dni na wykonanie zadania.

(Do kazdego filmu wklejamy zasady challengu.)
Opracował Adam Ziemba
 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-12-13 11:34:08
Strona 1 | 2 | 3 | 4 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.