Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 16 października 2021 r. Do końca roku szkolnego: 252 dni.
Dzień 15 października 2021 roku jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Zbiórka korków

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do prowadzonej w naszej placówce zbiórki korków dla 7-letniej Sandry.

Zebrane nakrętki pomogły w pozyskaniu środków na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Ostatnią partię korków około 200 kg w ostatni czwartek (20 maja) odebrała od nas Mama Sandry.

Jednocześnie informujemy, iż w tym roku szkolnym kończymy zbiórkę korków, dlatego prosimy o NIE PRZYNOSZENIE ich do szkoły.

Prosimy jednak o zbieranie nakrętek, ponieważ wraz z nowym rokiem szkolnym zaczniemy kolejne zbiórki.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-05-24 12:18:01


autor informacji: Teresa Wielgus
data publikacji: 2020-02-27 15:13:26

"Rodacy Bohaterom"- świąteczne paczki dla Kombatantów na Kresach

Po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół w Sadkowicach, przyłączyła się do akcji "Rodacy Bohaterom. Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach." Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Odra – Niemen od 2010 r.

Przypomnijmy, że akcję tę na terenie Powiatu Rawskiego prowadzi Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców TYLKO WIDZEW Oddział w Rawie Mazowieckiej, które po raz koleiny  organizuje zbiórkę darów żywnościowych, dzięki którym wspierają  pomocą: kresowych weteranów  AK, polskie rodziny wielodzietne, osoby samotne i osoby wskazane przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi, a także Mołdawii. W ramach akcji  przeprowadzonej w grudniu, w Zespole Szkół w Sadkowicach, dzieci z przedszkola, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, przynosili produkty, które trafiły do polskich kombatantów na Kresach. Podsumowanie zbiórki w naszej szkole odbyło się w dniu 20.12.2019 roku. Zebraliśmy około 19 paczek artykułów żywnościowych. Do paczek dołączone zostały kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi. Celem akcji "Rodacy - Bohaterom" jest przede wszystkim pamięć o Tych Polakach, którzy zostali na Kresach. To również wsparcie weteranów i ich rodzin, którzy  często żyją w bardzo skromnych warunkach socjalnych. Takie inicjatywy umożliwiają  naszym uczniom poznanie niezwykłych losów "świadków historii", a przy tym kształtują postawy patriotyczne, wyzwalają wrażliwość na potrzeby innych i uczą  pomagania.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim Darczyńcom, a w szczególności najmłodszym naszym przedszkolakom.

Szczególne podziękowania przekazujemy Radnym Powiatu rawskiego: Panu Adrianowi Galachowi  - powiatowemu koordynatorowi akcji  oraz Panu Adamowi Lesiakowi,  za pomoc w organizacji  transportu  darów do Rawy Mazowieckiej.

Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwał szkolny koordynator akcji - nauczyciel historii Radosław Kowalczyk, którego swym zaangażowaniem wspierały uczennice klasy VIA Brygida Darnowska i Daria Gos.

Opracował Radosław Kowalczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-01-19 16:14:21

28 Finał WOŚP -
Wiatr w żagle:

dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja przede wszystkim pragnie wesprzeć takie dziedziny medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

 Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej stąd wsparcie dla nich podczas 28 Finału.

Zespół Szkół w Sadkowicach również włączył się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarówno uczniowie, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy naszej gminy dołożyli się do zbiorki WOŚP. Nasi wolontariusze do pięciu puszek, które otrzymali od sztabu, zebrali łącznie w tym roku  3 412,16 zł.

 

Wolontariuszami byli uczniowie z klasy VIIb oraz VIII: Wiktor Rochmiński, Martyna Rzeźnicka, Weronika Kaczuba, Natalia Sobczak, Dominika Idzikowska, Maria Pluta, Katarzyna Kowalska, Michał Ozimkowski, Karol Gortatowicz, Bogusław Walczak, Kamil Koza, Małgorzata Albrecht, Olga Mrowińska, Justyna Wielgus, Zofia Świder, Zuzanna Bajerska. Opiekunami grupy byli nauczyciele: Janina Walas, Ewa Kępka oraz Angelika Pietrzak.

 

Opracowała Kamila Major


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-01-16 18:05:21

Karty świąteczne

Mimo, że obecnie  odchodzi się od wręczania i wysyłania kart świątecznych według nas powinno się tę tradycję pielęgnować. Ważne jest też to, co chce się przekazać podczas Świąt. Niezwykłe są życzenia napisane prosto z serca i wsyłane w formie kartki. Dlatego jedna z naszych uzdolnionych plastycznie nauczycielek - Pani Beata Rogala wraz ze swymi podopiecznymi - wykonała kartki świąteczne, które zostały wysłane emerytowanym nauczycielom, pracownikom szkoły, kombatantom, księżom pracującym kiedyś w naszej parafii oraz osobom samotnym  z okazji Świąt Bożego Narodzenia z najlepszymi życzeniami od dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach.

Podziękownia dla szkoły od MEN za udział w akcji RAZEM NA ŚWIĘTA:

pliki/dyplom za udział w akcji Razem na Święta.pdf


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-01-16 17:57:53
Strona 1 | 2 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.