Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 14 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

Szlachetna paczka
na Wielkanoc

Przez cały marzec trwała akcja charytatywna zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas, a polegająca na zbiórce produktów żywnościowych, słodyczy, środków czystości i środków chemicznych, z których zostały przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących.

Zebrane dary pozwoliły przygotować: cztery paczki świątecznych dla rodzin związanych z naszym środowiskiem szkolnym oraz trzy paczki dla osób samotnych z naszej społeczności lokalnej.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas  - pani Maria Wiśniewska - składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy postanowili wesprzeć akcje.

Opracowała Kamila Major

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-03-26 14:06:18

WOŚP 2024

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ogromne wydarzenie, które mobilizuje całą społeczność do działania. Tegoroczny, 32. Finał grał pod hasłem: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Nasza szkoła włączyła się w tę akcję z pełnym zaangażowaniem i pozytywną energią. Szkolna puszka zasiliła zbiórkę o 1 347,09 zł, ale na tym nie koniec. W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. kwestowali również nasi wolontariusze - uczniowie klasy VIII: Aleksandra Kwiatkowska, Wiktor Stępniak, Oliwia Marciniak, Zuzanna Kowalczyk, Wiktor Nowocin, Filip Rochmiński, Kaja Brzozowska, Adam Żaczkiewicz, Anna Kłos, Julia Żaczkiewicz, Krystian Wojtyniak.
Razem możemy więcej! Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! 
 
Opiekę nad uczniami sprawowała oraz akcję w szkole koordynowała  p. Anna Michalak.

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-02-02 20:24:12

Góra Grosza 2024

 

Po raz kolejny Zespół Szkół w Sadkowicach włączył się w akcję Góra Grosza prowadzoną już XXV raz przez Towarzystwo Nasz Dom, a polegającą na zbiórce groszy (monet). Zebrane pieniądze pomagają Towarzystwu w organizowaniu pomocy psychologicznej, rzeczowej i specjalistycznej opieki dla potrzebujących dzieci i rodzin z całej Polski.

Łącznie w placówce zebrano: 1 435,28 zł, z czego w przedszkolu zebrano kwotę: 167,01, zaś w szkole podstawowej: 1268,27 zł.

Najwięcej zebrała klasa Ia – wych. P. Krystyna Woźniak – 188,56 zł (pozują na zdjęciu poniżej).

Koordynatorzy akcji: p. A. Michalak, p. M. Kocik i p. A. Ziemba serdecznie dziękują wszystkim za ich wielkie serca i zaangażowanie w akcję!

 

  


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-02-02 20:23:41

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

 

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Sprzątanie Świata. W tym roku hasło akcji to – Sprzątanie świata łączy ludzi. Była to już 30 edycja ogólnopolskiej akcji. Nasi uczniowie posprzątali teren wokół szkoły oraz pas przydrożny przy lesie w Celinowie.

Opracowała Ewa Kępka


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-10-19 11:32:41

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

Dnia 4 października 2023 roku uczniowie klasy VIA Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą #Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów - Mateusza Morawieckiego. Ta proekologiczna akcja stanowi dzisiaj jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Kępki- nauczyciela przyrody i geografii oraz Magdaleny Żukowskiej – wychowawcy, nauczyciela wychowania fizycznego, udali się do pobliskiego lasu w miejscowości Celinów. To właśnie tam włożyli ogrom wysiłku sprzątając tak bardzo zanieczyszczony teren. Łącznie zebrali około 20 worków śmieci. Dzieci spisały się mistrzowsko czego dowodem są zamieszczone zdjęcia przedstawiające stan lasu przed i po akcji sprzątania. Wszyscy mamy nadzieję, że efekty pracy naszych uczniów utrzymają się na długo.

   

Opracowała Magdalena Żukowska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-10-13 12:35:14
Strona 1 | 2 | 3 | 4 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.