Dnia 26 czerwca 2013 r. w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół w Sadkowicach odbył się kiermasz używanych podręczników.
Uczniowie, którzy chcieli kupić, sprzedać, wymienić lub podarować używane podręczniki przychodzili do biblioteki pod opieką nauczyciela. Tu porozumiewali się sami ze swoimi młodszymi lub starszymi kolegami, co do warunków sprzedaży lub wymiany podręczników. Dzieciom, szczególnie ze szkoły podstawowej, bardzo przypadła do gustu ta forma pozyskiwania podreczników.
Kiermasz zorganizaowały Renata Ekiel i Urszula Adamczyk.
Opracowała Renata Ekiel
W ostatni poniedziałek tego roku szkolnego w klasie I szkoły podstawowej odbył się PIKNIK RODZINNY.
Rodzice wraz ze swoimi dziećmi i wychowawczyni Wiesława Przybyłkiewicz biesiadowali przy wspólnym stole. Nadmiar kalorii został spalony podczas meczu Rodzice kontra Dzieci. Ostateczny wynik zapewnił zwycięstwo dzieciom (3:1). Wszyscy bawili się wesoło!
Opracowała Wiesława Przybyłkiewicz
W dniach 19 – 21 czerwca 2013 r. uczniowie gimnazjum w nagrodę za aktywny udział w pracach Samorządu Uczniowskiego oraz zaangażowanie w promocję zdrowego stylu życia uczestniczyli w trzydniowej wycieczce: Kraków – Zakopane - Oświęcim.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Na naszym szlaku zabytków tego wiekowego miasta znalazły się: Stare Miasto, Katedra na Wawelu, Krypty grobowe, Komnaty Królewskie Zamku Wawelskiego, dziedziniec na Wawelu, Kościół Mariacki i Ołtarz Wita Stwosza, kuria z „Oknem papieskim”. W Krakowie mogliśmy zobaczyć i posłuchać historii o Smoku Wawelskim oraz dotknąć „serca” Dzwonu Zygmunta. Następnym punktem na trasie wycieczki był Biały Dunajec. Tam znajdował się pensjonat, w którym zostaliśmy zakwaterowani.
Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Zakopanem. W pierwszej części dnia wraz z przewodnikiem tatrzańskim wędrowaliśmy szlakami Doliny Strążyskiej i Doliny Białego. Udało nam się zdobyć szczyt Sarniej Skały (1370 m n.p.m.). Popołudnie spędziliśmy zwiedzając Zakopane i spacerując po Krupówkach. Gościliśmy także w bacówce, w której mogliśmy kupić świeże oscypki. Zmęczeni, ale w dobrych humorach powróciliśmy do pensjonatu, gdzie po kolacji odbyła się dyskoteka dla młodzieży.
Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Oświęcimiu w miejscu katorgi i śmierci rzeszy ludzi, tj. Muzeum Obozu Zagłady Auschwitz – Birkenau. Uczniowie z uwagą i pokorą wysłuchali słów przewodnika o smutnej i krwawej historii miejsca. Ostatnim punktem wycieczki był Mc Donald’s. Późnym wieczorem szczęśliwie dotarliśmy do Sadkowic.
Opracowała Urszula Adamczyk
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele: Magdalena Pajda, Ewa Kępka, Halina Pruszczyk, Urszula Adamczyk oraz Radosław Kowalczyk.
W dniu 19 czerwca 2013r. uczniowie klas II-ich Zespołu Szkół w Sadkowicach, wraz z rodzicami i opiekunami: M. Wiśniewską, K. Woźniak, J. Walas brali udział w wycieczce do znanych Sanktuariów Maryjnych. Na pielgrzymim szlaku przewodnikiem był ksiądz proboszcz Maciej Mroczkowski.
Centralnym punktem było Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Niepokalanowie, którego założycielem był o. Maksymilian Maria Kolbe.
Uczestnicy wycieczki oprócz zwiedzania sanktuarium wzięli czynny udział w uroczystej Mszy Świętej, która była transmitowana przez Radio Niepokalanów. Następnie obejrzeli „Panoramę Tysiąclecia Polski” (przedstawiona za pomocą ruchomych figur), zwiedzali Muzeum o. Maksymiliana Kolbe, kaplicę, w której święty sprawował Eucharystię. Tam zapoznali się z życiorysem, działalnością i drogą do świętości o. Maksymiliana. Zwiedzali także Muzeum Pożarnictwa znajdujące się na ternie sanktuarium.
Kolejnym Sanktuarium na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, następnie zabytkowa kaplica i kompleks pałacowy w Guzowie.
W parafii Kurdwanów uczestnicy wycieczki zwiedzali zabytkowy, drewniany kościół a następnie przez gościnnych parafian zostali zaproszeni na „Rodzinny Piknik”. Po grillowaniu dorośli mieli czas na chwilę odpoczynku a dzieci czas na zabawę w parafialnej świetlicy, boisku lub na łonie natury.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej w Miedniewicach.
Opracowała Maria Wiśniewska
W środę 19.06.2013 r. zajęcia uczniów w klasie IIIb rozpoczęły się inaczej niż zwykle. O poranku w szkolnych ławkach uczniowie zasiedli razem z rodzicami. Wszyscy w strojach sportowych i wygodnym obuwiu przygotowania wyprawę do odległej o 22 km leśniczówki w Stolnikach.
Dzień rozpoczął się wspólną pogadanką, zapoznaniem z celami wyprawy a dzieci wprowadziły obecnych w nastrój piosenką „Rozśpiewany las”. W takiej atmosferze, pozytywnie zmotywowani rodzice i uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na „Rodzinne spotkanie z przyrodą”. Tam czekał już gościnny przyjaciel i opiekun lasu – leśniczy p. W. Kowalski. Powitał wszystkich przybyłych gości zabrał ich na spacer połączony z obserwacjami przyrodniczymi w naturalnym leśnym środowisku. Uczestnicy tych ciekawych zajęć w terenie mieli możliwość podglądania, rozpoznawania i nazywania roślin i zwierząt leśnych. Przewodnik leśnej wyprawy zapoznał wszystkich przyjaciół przyrody z pozytywnym i negatywnym wpływem człowieka na las oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w tym szczególnym miejscu. Wszyscy zgodnie zadeklarowali swój czynny udział w świadomym korzystaniu z dóbr tego bogatego i cennego środowiska oraz otaczania go ochroną.
Następnie przyszedł czas na zabawy i gry integracyjne dzieci z rodzicami. Chłopcy z uciechą gonili za piłką w czym z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli im tatusiowie. Kiedy chłopcy rozgrywali mecz piłki nożnej , dziewczynki miały nie mniej radości podczas gry w siatkówkę ze swoimi mamusiami. Skakanki też cieszyły się powodzeniem. Ogromną frajdą i wyzwaniem dla dzieci była również budowa namiotów. Nie mogło także zabraknąć zabawy „Chodzi lisek koło drogi” – wszak byliśmy w leśniczówce. Mamusie tu wykazały się ogromną sprawnością i sprytem – co przysporzyło wszystkim dużo radości.
Zwieńczeniem atrakcji była degustacja pysznych potraw przygotowanych przez mamusie – potrawy z grilla, sałatki i desery na świeżym powietrzu w sympatycznej atmosferze miały niepowtarzalny smak. Był czas również na spokojne rozmowy i odpoczynek w cieniu na kocyku. Dzień minął bardzo przyjemnie.
Na pożegnanie dzieci wręczyły panu leśniczemu własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną pt. „Czerwony Kapturek”. Bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowali Halina Tokarska i Marcin Stolarek.
Opracowała Halina Tokarska