Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 28 marca 2024 r. Do końca roku szkolnego: 86 dni.
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Spotkanie z leśniczym

Dnia 20 X 2022 r. wśród Małych przyjaciół przyrody zagościł jej wieloletni, oddany opiekun  - leśniczy pan Witold Kowalski.

Podczas spotkania gość podzielił się z dziećmi cennymi wiadomościami, udzielił informacji i wskazówek jak postępować, aby żyć w zgodzie z przyrodą, w czym tkwi jej bogactwo i piękno oraz jakie to ma dla nas znaczenie. Dzieci wysłuchały lekcji „Zielonego myślenia „ z uwagą i zainteresowaniem, a także zaspokoiły swoją ciekawość dotyczącą zachowań mieszkańców lasu jesienią, gatunków roślin i zwierząt występujących na naszym terenie, sposobu zachowania się w zetknięciu ze zwierzęciem dziko żyjącym w lesie oraz sposobami bezpiecznego wypoczynku w kontakcie z przyrodą. Dzieci poznawały, utrwalały i poszerzały swoją wiedzę o lesie oraz zapoznały się z pracą leśniczego podczas wspólnej rozmowy z zaproszonym gościem.

Gospodarzami spotkania byli uczniowie klas Ia i IIIa z wychowawczyniami p. Krystyną Woźniak opiekunką Szkolnego Koła Przyrodniczego „Przyroda wokół nas” oraz p. Haliną Tokarską opiekunką Szkolnego Koła Ekologicznego „Ekoludki.

 Opracowała Halina Tokarska

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-21 20:52:03

Poznajemy przyrodę i odkrywamy jej piękno

 

17 października uczniowie klas pierwszych poznawali walory turystyczno – krajoznawcze Polski kładąc szczególny akcent na piękno i poszanowanie przyrody. Odbyli oni bowiem jednodniową, ciekawą wycieczkę w ramach projektu „Poznaj Polskę” do Rogowa i Łodzi.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Lasu i Drewna przy Leśnym Ośrodku Doświadczalnym SGGW w Rogowie. Pod czujnym okiem przewodnika dzieci poznawały faunę i florę naszego kraju oglądając bogate zbiory jakie prezentowało to muzeum. Następnie podziwiały znane i mniej znane im gatunki drzew, których liście mieniły się ciepłymi kolorami w jesiennym słońcu. Krótkim, ale radosnym spacerem wśród magnolii, tulipanowców, miłorzębów oraz klonów dzieci zakończyły spotkanie z jesienną przyrodą w Rogowie.

Następnie uczestnicy wycieczki zawitali w Łodzi w teatrze „Piccolo”, gdzie czekało ich obejrzenie humorystycznego spektaklu z elementami musicalu. Była to zabawna, rozśpiewana, pełna przygód opowieść o Dobrym Doktorze Nieboli, który ratował chore zwierzęta. Po emocjonującym przedstawieniu dzieci uczestniczyły w równie atrakcyjnym spotkaniu edukacyjnym z aktorami na temat: Jak opiekować się zwierzętami? Poprzez zabawę, rozmowy i ruch z muzyką i tańcem dzieci utrwaliły sobie najważniejsze przesłania przyrodniczo – ekologiczne jakie niosło ze sobą przedstawienie.

Realizacja ostatniego punktu programu sprawiła dzieciom równie dużo radości - było to Centrum Tańca i Zabawy. Tu czekały na nich gry i zabawy ruchowe; ćwiczenia z wykorzystaniem zjeżdżalni, trampolin, równoważni oraz toru przeszkód... Zwieńczeniem wszystkich przyrodniczych wrażeń było wykonanie drzewka szczęścia z guzików, które dzieci tworzyły podczas warsztatów z animatorem.

Pierwszoklasiści wracali roześmiani i rozśpiewani do szkoły z nadzieją, że ich poznawanie kraju będzie wciąż trwać, a grono miłośników przyrody będzie się poszerzać.

Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Urszula Adamczyk i Halina Tokarska. Opiekę w czasie wycieczki sprawowały: Beata Świderek Binienda , U. Adamczyk, H. Tokarska.

 

Opracowała Halina Tokarska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-21 20:37:26

Wycieczka:
Trójmiasto
i Półwysep Helski

Uczniowie klas VI – VIII Szkoły Podstawowej  w Zespole Szkół w Sadkowicach wraz z nauczycielami udali się w dniach 11- 13 października  na Pomorze, by przez trzy dni zwiedzić najciekawsze miejsca.

Pierwszym punktem wycieczki był zamek krzyżacki w Malborku. To wielki obiekt średniowieczny zbudowany z cegły, w którym spędziliśmy 3 godziny. Podziwialiśmy Zamek Wysoki, Zamek Średni, Pałac Wielkich Mistrzów, by wczuć się w atmosferę  komnat, korytarzy, sal oraz pomieszczeń gospodarczych. Zachwycaliśmy się głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych.

Następnie udaliśmy się do Jastrzębiej Góry na obiadokolację i nocleg w domu wczasowym „VIS”. Po czym całą grupą przeszliśmy miasteczko, by przywitać wieczorem Morze Bałtyckie.

 Drugiego dnia po śniadaniu przejechaliśmy do Gdyni, tam zwiedzaliśmy stojący przy nadbrzeżu Dar Pomorza, i odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie prezentujące gatunki zwierząt wodnych z całego świata. Potem udaliśmy się na Westerplatte– symbol walki o wolność w czasie II wojny światowej, gdzie funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 r. stała się początkiem wojny oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy. Po czym z przystani wypłynęliśmy statkiem po rzece Motławie Zatoką Gdańską do bram miasta Gdańska, gdzie spacerowaliśmy ul. Długą oraz Długim Targiem, które tworzą Trakt Królewski i stanowią najbardziej reprezentacyjną ulicę tego historycznego miasta. Spacerowaliśmy, zwiedzając ratusz Główny Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa oraz kamienice. Wieczorem wróciliśmy do hotelu i tam po kolacji bawiliśmy się na dyskotece.

Trzeci dzień rozpoczął się wyjazdem na Półwysep Helski do Muzeum Rybołówstwa, gdzie z wieży podziwialiśmy promenadę, port oraz latarnię morską. A wokół muzeum przyglądaliśmy się starym łodziom rybackim. Potem  przeszliśmy do fokarium i obejrzeliśmy karmienie tych mądrych ssaków. Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno – imprezowych, który składa się z 2 części drewnianej i lądowej –  sopockim  MOLO. Podziwialiśmy gmach najsłynniejszego pięciogwiazdkowego GRAND HOTELU, który w swej historii gościł wiele znakomitości ze świata m.in. Marlenę Dietrich, Charlesa de Gaullea, Marylę Rodowicz czy Shakirę. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do autokaru, by udać się w drogę powrotną do domu. Była to pouczająca trzydniowa, wyjazdowa lekcja historii, geografii, języka polskiego dla młodego pokolenia!

Organizatorem wycieczki była pani Halina Pruszczyk ,opiekunowie: Beata Gotner – Jurek, Dorota Olborska, Radosław Kowalczyk.

Opracowała Beata Gotner-Jurek

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-17 12:37:20

Dzień Edukacji Narodowej
i ślubowanie klas I

13 października 2022 roku, na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej oraz ich rodziców, ponieważ tego dnia „maluchy” stały się oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach. Uroczystość połączona została z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Pięknie, odświętnie ubrane dzieci zadebiutowały na szkolnej scenie programem artystyczny przygotowanym specjalnie na tę okazję. Z przejęciem deklamowały wyuczone wierszyki i śpiewały przygotowane piosenki. Chętnie prezentowały swoje talenty taneczne w układzie choreograficznym poloneza. Jednak największym przeżyciem było dla dzieci ślubowanie na sztandar szkoły i  pasowanie na ucznia z rąk dyrektora Zespołu Szkół w Sadkowicach pana Marka Lewandowskiego.

Uroczystość uświetnili swoim przybyciem: wójt gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska, przewodniczący Rady Gminy pan Jan Idzikowski, ks. proboszcz Maciej Mroczkowski, kierownik GOPSu pan Piotr Staszewski, licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i emeryci. Oprócz ciepłych słów skierowanych do dzieci pani wójt podarowała pierwszakom upominki na nową drogę edukacji.

Dalsza część uroczystości dotyczyła obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W swoim wystąpieniu pani wójt podziękowała nauczycielom za trud jaki wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Za odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania umysłów i serc uczniów wręczono nagrodę Wójta Gminy Sadkowice dyrektorowi szkoły panu Markowi Lewandowskiemu. 

Życzenia nauczycielom złożył również Pan Dyrektor, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Sadkowicach.

   

***   ***   ***

Dzieci do ślubowania przygotowały wychowawczynie: klasy Ia - pani Halina Tokarska oraz klasy Ib - pani Urszula Adamczyk oraz nauczyciel wspomagający proces kształcenia pani Beata Świderek Binienda. Do uświetnienia uroczystości bardzo przyczynili się rodzice, którzy zadbali o kulinarną jej część oraz o miłą, rodzinną atmosferę.

 

Opracowała Kamila Major


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-17 12:14:25

SPALSKI PARK KRAJOBRAZOWY
I OKOLICE

 

11 września 2022roku uczniowie klasy IIIa, IIIb odbyli wycieczkę do Spalskiego Parku Krajobrazowego i jego okolic realizowaną w ramach projektu Poznaj Polskę. Celem wycieczki było poznanie piękna, historii i przyrody naszej ojczyzny.

Pierwszym etapem była ścieżka dydaktyczno - przyrodnicza do Rezerwatu Niebieskie Źródła, która zrobiła na uczniach bardzo duże wrażenie. Dzieci poznały historię miejsca. Spacerując po parku poznały wiele nazw nowych roślin.

Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Skansenu rzeki Pilicy, gdzie uczniowie zapoznali się z tradycjami i zwyczajami dawnej wsi. Obejrzeli młyn i poznali historię chleba.

Niesamowitym miejscem okazały się Groty Nagórzyckie. W czasie wędrówki uczniowie poznali różne ciekawe legendy związane z tym miejscem i piaskowe rzeźby.

Spacerując po Spale, uwagę zwrócił Modrzewiowy Kościółek i Pomnik Żubra.

W Konewce uczniowie podziwiali ogrom budowli bunkra, który był schronem w czasie II wojny światowej.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w NAVI Bowling Club - rozgrywki na kręgielni, gdzie uczniowie uczyli się grać w kręgle. Było tam wiele radości i śmiechu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i szczęśliwi, pogoda sprzyjała jesiennym spacerom pośród różnokolorowych liści.

Wyjazd organizowały wychowawczynie Krystyna Woźniak, Janina Walas. Opiekę w czasie wycieczki sprawowały Martyna Wieteska, Anna Michalak, Krystyna Woźniak i Janina Walas.

                                                                               
                                                               Opracowała Krystyna Woźniak


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-17 12:08:01
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.