Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
13 października 2021 r. od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczne stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan Dyrektor powitał gorąco zaproszonych gości: panią Wójt Gminy Sadkowice, Panią Dyrektor Banku, Księdza Proboszcza Parafii Sadkowice, Kierownika GOPS w Sadkowicach, rodziców, nauczycieli, emerytów i pracowników szkoły, uczniów, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki i recytując wiersze. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił Pan Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Następnie były życzenia samych sukcesów w szkole od Pana Dyrektora. Koleżanka z Samorządu Uczniowskiego życzyła również sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Pani Wójt, Ksiądz Proboszcz, Pani Dyrektor Banku oraz Rodzice. Odprężone i uśmiechnięte Pierwszaki przyjmowały życzenia i prezenty od Pani Wójt oraz Pani Dyrektor Banku.
Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci nowych uczniów naszej szkoły
Opracowała: Beata Korzycka
W dniu 5 października 2021 roku klasa IV wraz z opiekunami Panią Mileną Kramarz, Panem Adamem Ziembą oraz Panią Magdaleną Żukowską wzięła udział w wycieczce do Łodzi zorganizowanej z okazji Dnia Chłopaka. Pierwszym punktem wycieczki był film pt.: „Jak rozmawiać z psem?” w Cinema City w Manufakturze. Następnie udaliśmy się do kręgielni Grakula, gdzie dzieci ćwiczyły grę w kręgle. Emocjom nie było końca. Na koniec wybraliśmy się w naukową podróż do Centrum Nauki i Techniki EC1. Uczniowie brali tam udział w licznych eksperymentach i doświadczeniach. Pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do szkoły około godziny 19.
Opracowała Magdalena Żukowska
Trwa II etap termomodernizacji starego budynku szkoły podstawowej - 05.10. 2021 r
Obchodzone w klasie VI święto - Dzień Chłopca - stało się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego.
Dziewczynki przygotowały konkursy i zabawy oraz wręczyły każdemu koledze szarfę z napisem "Mister klasy VI" wraz z pamiątkowym dyplomem. Wspólna zabawa oraz odświętne stroje szóstoklasistów wyróżniły ten dzień sposród innych dni nauki.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku .
Opracowała Halina Pruszczyk
W dniach 20-22 września uczniowie klas VIIIa, VIIIb, VIIa oraz VI uczestniczyli w trzydniowej wycieczce na trasie Wieliczka – Zakopane – Energylandia.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Trasa turystyczna to najbardziej znany i popularny szlak w wielickiej kopalni, który prowadzi przez jej najcenniejsze rejony. Uczniowie mieli więc możliwość podziwiać wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby oraz najpiękniejsze i najbardziej znane miejsce w kopalni, czyli Kaplicę św. Kingi.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer w tężni solankowej. Tężnia to aż 7 500 m² powierzchni. Dodatkowym elementem przygotowanym dla korzystających z niej osób jest wznosząca się na wysokości 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.
Drugi dzień wycieczki uczestnicy spędzili na szlaku górskim. Wraz z przewodnikiem uczniowie przeszli szlakiem od Kuźnic przez trasę Nad Reglami, Doliną Białego aż do Wielkiej Krokwi. Trasa była dosyć wymagająca, ale piękne widoki na Kasprowy Wierch oraz Zakopane pozwoliły zapomnieć o trudach wyprawy. Następnie wszyscy udali się na Krupówki – najbardziej znaną ulicę Zakopanego, w celu zakupu pamiątek. Po intensywnym dniu górskiej wędrówki, wieczorem uczestnicy wycieczki mogli zrelaksować się w basenach termalnych „Terma Bania”. Kompleks „Terma Bania” tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 – 38⁰C. Woda wykorzystywana w „Termie Bania” pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72⁰C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy. Wszyscy świetnie się bawili korzystając ze zjeżdżalń, karuzeli wodnych, armatek i kaskad oraz jacuzzi.
Trzeci dzień wycieczki to pobyt w największym Rodzinnym Parku Rozrywki – Energylandia. W tym wyjątkowym miejscu na przestrzeni 46 hektarów znajduje się ponad kilkadziesiąt różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszyscy mieli możliwość skorzystać m. in. z najnowszych roller coasterów Zadra, Hyperion, Speed Water Coaster, Abyssus oraz wziąć udział w pokazach i widowiskach edukacyjnych, obejrzeć filmy edukacyjne w kinie 7D. Spacerując po Parku można było podziwiać przepiękną i największą w Polsce jesienną dekorację składającą się aż ze 150 ton dyń, co daje niemalże 75 tysięcy sztuk tego warzywa.
Uczestnicy wycieczki byli zakwaterowani w Ośrodku wypoczynkowym Limba w Poroninie.
Wycieczka została zorganizowana przez nauczyciela historii – Radosława Kowalczyka we współpracy z biurem podróży Glob.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały Beata Gotner – Jurek, Ewa Kępka oraz Urszula Adamczyk.