Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 16 października 2021 r. Do końca roku szkolnego: 252 dni.
Dzień 15 października 2021 roku jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.


autor informacji: Teresa Wielgus
data publikacji: 2020-02-27 16:13:33

 

Dzień profilaktyki

W ramach Dnia Profilaktyki przeprowadzonego 6 grudnia w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyły się spotkania uczniów klas IV - VI oraz VII - VIII z policjantami. Podczas spotkań poruszana była tematyka szkodliwości i niebezpieczeństwa korzystania ze środków psychotropowych, dopalaczy i innych substancji odurzających. Policjanci uwrażliwiali uczniów na korzystanie z internetu, przestrzegali przed zbytnią wylewnością i opisywaniem na forach publicznych swoich zamierzeń, czy ujawnianiu planów.

Następnie zostały zaprezentowane prezentacje informujące o szkodliwości dopalaczy oraz narotyków oraz zachęcające do prowadzenie zdrowego stylu życia. Prezentacje zostały przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela biologii.

Organizacją Dnia Profilaktyki zajęli się M. Pajda, R. Kowalczyk oraz K. Major.

Opracowała Kamila Major

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-12-10 18:43:24

Kubusiowi przyjaciele natury
grupa C

W listopadzie realizowane były kolejne zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w którym wzięły udział dzieci  z grupy 5 latków. Tym razem był to dzień drugiego śniadania. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Rodzice zorganizowali produkty i bułeczki potrzebne do wykonania smacznych i zdrowych kanapeczek.. Na początku wychowawczyni przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

 

Opracowała Karolina Jaźwiec-Kólak


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-12-09 15:17:31

Zdrowie naszym skarbem

 

W piątek 22 listopada w grupie 0b odbyły zajęcia pt: „Zdrowie naszym skarbem”.

Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy o zdrowym stylu życia, ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu, a także kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych.

 W trakcie cyklu zajęć poświęconych edukacji zdrowotnej nasze maluchy poznały zasady higieny, dowiedziały się jak ważny jest zdrowy tryb życia, ruch oraz właściwe odżywianie.

Ważnym elementem dbania o zdrowie jest właściwe odżywianie. Wraz z dziećmi  zrobiliśmy zdrowe kanapeczki oraz koreczki owocowe i warzywne. Zajęcia poświęcone zdrowiu były dla dzieci bardzo istotnym elementem w kształtowaniu ich prozdrowotnych nawyków. Jednocześnie różnorodne tematyczne zabawy ruchowe, dydaktyczne sprawiły im wiele frajdy, rozwijając jednocześnie liczne umiejętności i sprawności (manualną, ruchową).

Opracowała Beata Rogala


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-11-24 18:01:56

Śniadanie daje moc!

Trzecioklasiści z naszej szkoły doskonale wiedzą, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje nam moc, siłę i zastrzyk energii na cały dzień!

Zbilansowane śniadanie jest niezwykle ważne w każdym wieku, ale w okresie dorastania organizmu i wzmożonej pracy umysłowej jego rola jest nieoceniona. Dlatego dzieci ze swoimi wychowawczyniami, paniami: Krystyną Woźniak i Janiną Walas, postanowiły wspólnie przygotować zdrowe i pożywne śniadanie. Nie zabrakło na talerzach ulubionych wędlin, serów oraz warzyw. Ponadto trzecioklsiści mieli możliwość sprawdzenia się w roli samodzielnych "kucharzy" oczywiście z zachowaiem wszelkich zasad higieny i bezpiecznego korzystania z nożyków podczas obierania i krojenia warzyw.

Wspólne przygotowywanie posiłku oraz jego spożywanie stało się okazją do miłego spędzenia czasu w klasowym gronie.

Opracowała Kamila Major


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-11-13 09:26:25
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.