Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 4 grudnia 2023 r. Do końca roku szkolnego: 201 dni.

Rozmowy o patronach

We wtorek dzieci z Zespołu Szkół w Sadkowicach odwiedziły i zwiedziły Szkołę Podstawową w Starej Wsi. Na dłużej zatrzymały się przy wystawie poświęconej patronce szkoły Marii Konopnickiej. Wystawa była niezwykle interesująca i pouczająca. Obejrzały także gazetkę ścienną i obraz Marii Konopnickiej. Następnie uczniowie ze Starej Wsi odwiedziły Zespół Szkół w Sadkowicach. Dzieci zwiedziły szkołę. Obejrzały sztandar Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka i gazetkę poświęconą patronowi. W bibliotece szkolnej zapoznały się z biblioteczką Janusza Korczaka, zawierającą księgozbiór z jego książkami i biografią. Uczniowie klasy VI zapoznali też swoich gości z historią jego życia i śmierci, działalnością oraz ideałami, o których urzeczywistnienie walczył. Dzieci wspólnie doszły do wniosku, że patroni ich szkół mają ze sobą wiele wspólnego. Kochali dzieci i walczyli o ich dobro.

Uczniowie ze Starej Wsi uczestniczyły też w lekcji wychowania fizycznego prowadzonej przez panią M. Żukowską i odwiedziły przedszkole. Zadowoleni powrócili do swojej szkoły.

Spotkanie i rozmowa o patronach odbyła się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Planowane są takie spotkania z uczniami innych szkół.

Dziećmi opiekował się pan Marek Lewandowski i pani Renata Ekiel.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-06-19 14:21:19
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.