Laboratoria przyszłości
Uczniowie klasy IIIb uczestniczący w zajęciach koła matematycznego w ramach projektu Z matematyką przez życie poprzez działania praktyczne, zabawę i rozwiązywanie problemów uczą się matematyki.
Na jednych zajęciach wykonywali obliczenia pieniężne, zajmowali się jednostkami masy i składem produktów spożywczych używanych do przygotowania posiłków.
Następnie ustalono co można spożywać w ramach zdrowego śniadania.
W grupach zaplanowano zakupy i kosztorys śniadania, które dzieci przygotują na następnych zajęciach.
Po zakupieniu produktów dzieci pracowały w pracowni Laboratorium przyszłości.
Tam czytali składy produktów zwracając uwagę na pojęcie procenta. Następnie uczniowie dzielili na połówki, ćwiartki i mniejsze części zakupione produkty. Po czym mieszali, zawijali by przygotowane przekąski upiec w piekarniku, a sałatki rozdzielić po równo dla wszystkich.
Uczta była smakowita. Zaś uczniowie zdobyli wiedzę na co zwracać uwagę przy robieniu zakupów, aby były zdrowe i jak oszczędzać pieniądze i jedzenie.
Opracowała Janina Walas