SPALSKI PARK KRAJOBRAZOWY
I OKOLICE
11 września 2022roku uczniowie klasy IIIa, IIIb odbyli wycieczkę do Spalskiego Parku Krajobrazowego i jego okolic realizowaną w ramach projektu Poznaj Polskę. Celem wycieczki było poznanie piękna, historii i przyrody naszej ojczyzny.
Pierwszym etapem była ścieżka dydaktyczno - przyrodnicza do Rezerwatu Niebieskie Źródła, która zrobiła na uczniach bardzo duże wrażenie. Dzieci poznały historię miejsca. Spacerując po parku poznały wiele nazw nowych roślin.
Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Skansenu rzeki Pilicy, gdzie uczniowie zapoznali się z tradycjami i zwyczajami dawnej wsi. Obejrzeli młyn i poznali historię chleba.
Niesamowitym miejscem okazały się Groty Nagórzyckie. W czasie wędrówki uczniowie poznali różne ciekawe legendy związane z tym miejscem i piaskowe rzeźby.
Spacerując po Spale, uwagę zwrócił Modrzewiowy Kościółek i Pomnik Żubra.
W Konewce uczniowie podziwiali ogrom budowli bunkra, który był schronem w czasie II wojny światowej.
Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w NAVI Bowling Club - rozgrywki na kręgielni, gdzie uczniowie uczyli się grać w kręgle. Było tam wiele radości i śmiechu.
Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i szczęśliwi, pogoda sprzyjała jesiennym spacerom pośród różnokolorowych liści.
Wyjazd organizowały wychowawczynie Krystyna Woźniak, Janina Walas. Opiekę w czasie wycieczki sprawowały Martyna Wieteska, Anna Michalak, Krystyna Woźniak i Janina Walas.
Opracowała Krystyna Woźniak