Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. Przerwa wakacyjna.
Udanych, bezpiecznych wakacji!

         Spotkanie z pisarzem

 

Dnia 11 kwietnia 2017r. gościem Zespołu Szkół w Sadkowicach był Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, pisarz dla młodzieży i dorosłych. Autor w nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją biografię, oraz drogę artystyczną. Przekaz był niezwykle barwny, z dużą dawką humoru. Gość przypomniał uczestnikom spotkania nieżyjącego już popularnego pisarza Zbigniewa Nienackiego twórcę kultowej serii książek o Panu Samochodziku. Arkadiusz Niemirski jest jednym z kontynuatorów dzieła Nienackiego. Napisał 16 powieści z serii ,,Pan Samochodzik”.

W dalszej części prezentacji pisarz przy dobranej muzyce  przedstawił wątki swoich powieści: "Testament bibliofila", "Pojedynek detektywów", "Klątwa Nipkowa", "Zbrodnia prawie doskonała", "Prowokator", "Dziennik grzesznika", "Bożek Templariuszy", "Tajemnica Fabritiusa".

Pisarz przekonywał też młodzież, że warto mieć marzenia, cel życia i pasję. Zachęcał do odwiedzenia swojej strony internetowej http://www.niemirski.com , na której znajduje się m.in. blog pisarza.

Na koniec spotkania autor udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie, nawet i dociekliwe, pytania. Spotkanie z panem Arkadiuszem na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół w Sadkowicach.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-04-12 12:14:46
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.