Dnia 2 marca 2017 r. 46 uczniów z klas II i III gimnazjum udało się na wycieczkę do stolicy województwa łódzkiego.
Głównym punktem wycieczki był udział w XX Łódzkich Targach Edukacyjnych. Jubileuszowa edycja imprezy odbyła się pod hasłem: „Łódzkie Targi Edukacyjne kreują przyszłość zawodową młodzieży”. Targi te tradycyjnie organizowane są z myślą o ludziach młodych, którzy stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia. To jedno z największych w Polsce wydarzeń wystawienniczych, prezentujących szeroką oferty szkół publicznych i prywatnych, uczelni wyższych z całego kraju oraz placówek zajęć pozaszkolnych. Targi to również różnorodny i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Łódzkie Targi Edukacyjne to przede wszystkim możliwość zapoznania się z wciąż ewoluującą ofertą szkolnictwa. Hala Expo-Łódź, na czas trwania imprezy, zmieniła się w największe centrum informacji edukacyjnej. Swoje usługi i produkty przedstawiło blisko 120 szkół, instytucji i firm. Wystawcy Targów zaprezentowali najlepsze sposoby poszerzania wiedzy, a także pomagali młodzieży w wyborze dalszej ścieżki kariery. Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych, które ich interesują. Nadal niezdecydowani mogli zaczerpnąć wiedzy podczas indywidualnych rozmów z doradcami zawodowymi. Pracę fryzjerów, kosmetyczek, czy masażystów można było „sprawdzić” na swoim ciele. Znacznie poszerzono informacje o interesujących szkołach i zawodach, co będzie przydatne trzecioklasistom już niebawem, kiedy będą decydować, gdzie pójść dalej, jak pokierować swoją kariera zawodową.
Następnym punktem wycieczki był udział w projekcji filmu „Był sobie pies” w Cinema City Manufaktura. Film był nietuzinkową opowieścią o wartości przyjaźni i związku człowieka z najwierniejszym przyjacielem, za jakiego uważa się psa. Jednocześnie niósł przesłanie, aby przeżyć życie najlepiej jak tylko można, mimo przeciwności losu i niepowodzeń. Film można zaliczyć do gatunku kina familijnego, gdyż obok scen komediowych znalazły się takie wyciskające łzy smutku i wzruszenia. Wyjazd do kina był okazją do utrwalenia zachowań zgodnych z normami przyjętymi podczas zachowywania się w miejscach publicznych, uczył obycia, a także uczulał młodych ludzi na legalne korzystanie z dóbr kultury.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełnili: Beata Gotner – Jurek, Krystyna Woźniak, Kamila Major i Radosław Kowalczyk.
Opracowała Kamila Major