Dnia 1 czerwca 2016 r. klasa IIIb wraz z rodzicami wybrała się w trzydniową podróż na południe Polski.
Dawna stolica powitała ich w pięknym słońcu. Z zachwytem i wzruszeniem, w skupieniu i radości spacerowali uliczkami Krakowa. W pamięci zwiedzających najbardziej zapisały się zabytkowe budowle i ich bogate wnętrza: Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, katedra na Wawelu z Kryptami Królewskimi, Sukiennice, a także największy rynek średniowiecznej Europy, Dzwon Zygmunta, Brama Floriańska, Barbakan, Okno Papieskie oraz najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.
Po wypoczynku w Ośrodku „Borowy Dwór” w Szaflarach wybraliśmy się na górską wędrówkę. Tatrzański Park Narodowy oczarował wszystkich swoimi urokami. Szlak turystyczny wzdłuż Doliny Kościeliskiej doprowadził do Jaskini Mroźnej. Niecodziennym doświadczeniem okazało się przejście jej wilgotnymi, wąskimi korytarzami w półmroku. Ciekawą atrakcja był również wjazd na Gubałówkę, skąd ukazał się czarujący widok na zaśnieżone jeszcze szczyty gór z Giewontem na pierwszym planie oraz pozostającą w dole przepiękną zimową stolicą Tatr - Zakopanem. Niewątpliwie atrakcją tego dnia stał się również spacer po Krupówkach. Klimat Zakopanego udzielił się wszystkim.
O poranku trzeciego dnia wyruszyliśmy w kierunku Wieliczki. Dzień rozpoczął się od spaceru wśród solankowych okazałych Tężni. Kolejnym etapem wycieczki było przebycie turystycznej trasy Szybem Daniłowicza w Kopalni Soli. Podziemne korytarze prowadziły do wykutych w soli pięknych komór, niesamowitych podziemnych jezior, oryginalnych solnych rzeźb oraz przepięknej Świątyni Św. Kingi.
Wszyscy uczestnicy wyprawy zmęczeni, ale oczarowani i pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do domu.
Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały panie: H. Tokarska, W. Przybyłkiewicz oraz M. Wielec.
Opracowała Halina Tokarska