Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 kwietnia 2024 r. Do końca roku szkolnego: 65 dni.

Spotkanie dzieci z Panem Leśniczym- 17.11.2015r.

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pana Witolda Kowalskiego- leśniczego z Nadleśnictwa Skierniewice. Uczniowie klasy III b, których wychowawczynią jest pani Halina Tokarska oraz grupa przedszkolaków z grupy 0b, wychowawczynią jest pani Karolina Jaźwiec - mieli okazję do utrwalenia wiadomości  zdobytych na zajęciach. Podczas barwnej prelekcji zapoznali się z pracą leśniczego, nauczyli się rozróżniać poroże od rogów oraz poznali wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił  także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu.

Dla większości przedszkolaków było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie.

Pożegnano się tradycyjnym Darz bór, którym to żegnają się, witają lub życzą sobie powodzenia leśnicy i myśliwi. Darz bór... Wszyscy mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie.

 


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-11-17 15:24:03
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.