Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 kwietnia 2024 r. Do końca roku szkolnego: 65 dni.

Nowa sala do terapii integracji sensorycznej

W Zespole Szkół w Sadkowicach powstała nowa sala do integracji sensorycznej wyposażona w odpowiednie przyrządy. Z tej sali korzystać będą przede wszystkim dzieci z  orzeczeniami i zaleceniami wydanymi przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną oraz dzieci mające problemy z uczeniem się. Terapeuci dysponować będą dużą kolekcją sprzętu do huśtania, kręcenia się, toczenia się, wspinania się, skakania, jeżdżenia i innych przyrządów zapewniających ruch całego ciała. Mają też wiele rzeczy które dziecko może łapać, manipulować i rzucać.  Sala ma odpowiednią powierzchnię wystarczającą do wykorzystania sprzętu podwieszanego, zapewniającą swobodę ruchu.

Metoda Integracji Sensorycznej (SI) to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych (sensorycznych).

Terapia integracji sensorycznej określana jest mianem „naukowej zabawy”. Podczas sesji dziecko huśta się w hamaku, toczy w beczce, jeździ na deskorolce czy balansuje na kołysce. Przez zabawę przyjemną i interesującą dla dziecka dokonuje się integracja bodźców zmysłowych oraz doświadczeń płynących do ośrodkowego układu nerwowego, co pozwala na lepszą organizację działań. Środki finansowe pochodziły z rezerwy MEN w ramach subwencji na tkzw. edukację włączającą.

 

 Opracowała: Karolina Jaźwiec

 


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-10-29 17:32:51
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.