Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 16 października 2021 r. Do końca roku szkolnego: 252 dni.
Dzień 15 października 2021 roku jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Pielgrzymka do Szczuk 18.09.2014

W dniu 18 września 2014 r. od była się już po raz dziesiąty Promienista Pielgrzymka Szkół do Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach. Uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach byli również jej uczestnikami.  143 uczniów naszej szkoły (IV-VI szkoły podstawowej    i I-III gimnazjum) pod opieką swoich nauczycieli i pracowników szkoły o godz. 9.00 rozpoczęło swoje pielgrzymowanie, by o godz. 11.15 wziąć udział w uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przez miejscowego proboszcza, księdza Zdzisława Madzio oraz kapłanów przybyłych z sąsiednich parafii. W Promienistej Pielgrzymce Szkół wzięło łącznie udział ok. 400 uczniów ze szkół w: Sadkowicach, Lubani, Kłopoczynie, Trębaczewie, Chodnowie i Starej  Wsi.Tegoroczna  pielgrzymka przypadła w dniu liturgicznego wspomnienia świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej.

Podczas homilii,  ks. Z.  Madzio, przybliżył pątnikom postać patrona parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego relikwie spoczywają w tutejszej świątyni i wskazał na bardzo ważne aspekty z jego życia, zachęcając jednocześnie do naśladowania tej wielkiej dla Kościoła postaci.

Po zakończonej Mszy świętej, odprawianej w intencji pielgrzymów, szczuccy parafianie przygotowali dla wszystkich ucztę dla ciała – gorącą herbatę i słodkie bułeczki. Ksiądz proboszcz zadbał  o „deser” - pyszne jabłka z miejscowych sadów. Nabrawszy sił, pielgrzymi udali się na Szczucką Kalwarię oraz do Muzeum poświęconego pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Można było również odwiedzić przykościelny sklepik, gdzie  pielgrzymi mogli zaopatrzyć się w liczne pamiątki.

Organizacją pielgrzymki zajęli się M. Wiśniewska i A. Kieszek.

 

Opiekę nad uczniami sprawowali: K. Woźniak, H. Tokarska, W. Przybyłkiewicz, B. Szymczyk, J. Szymczyk , E. Kępka, R. Ekiel, M. Stolarek, W. Wieteska, M. Wiśniewska i A. Kieszek.                                                   

    

      Opracowała: Maria Wiśniewska                                                 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-09-19 15:00:52
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.